Już nikogo nie zaskoczysz, znajdując partnera na portalach randkowych. Pozostaje jednak pytanie: bezpieczne randki — czy to możliwe? Randki bez ryzyka jest całkiem realne, jeśli podejdziesz do sprawy ostrożnie. Nawiązanie kontaktu online jest znacznie szybsze niż w prawdziwym życiu. Dlatego nie możesz ufać nowym znajomym, jeśli chodzi o dane osobowe lub inne informacje, które mogą zostać wykorzystane do złych celów.

Jeśli chodzi o dane osobowe, wszyscy myślą o numerach kart bankowych. W rzeczywistości oszuści mogą również skrzywdzić swoje ofiary, używając numeru telefonu lub adresu e-mail. Bezpieczne randki w sieci to rzeczywistość, jeśli odpowiedzialnie wybierzesz stronę. Kilka prostych wskazówek pomoże Ci zachować prywatność i bezpieczeństwo osobiste podczas komunikacji online i podczas prawdziwego spotkania.

Randki sposobem na samotność

Randki sposobem na samotność

Randki za pośrednictwem wyspecjalizowanych witryn to doskonała okazja do nawiązania przyjaźni lub romantycznych związków. Takie portale nabrały szczególnego znaczenia podczas pandemii koronawirusa, aby zminimalizować ryzyko porażki. Coraz więcej osób pracuje w domu i w rzeczywistości nie mają, gdzie się spotkać. Należy pamiętać, że nie wszystkie spotkania będą równie przyjemne i przyniosą dobre rezultaty. Frustracja jest nieunikniona, więc nie rozpaczaj po 2-3 nieudanych próbach.

Aby zminimalizować niefortunny wynik zdarzeń zarówno dla siebie, jak i dla potencjalnego partnera, wskazane jest szczegółowe wypełnienie kwestionariusza. Wskaż cel randkowania. Popularna fraza Pani pozna Pana nic nie mówi o twoich zamiarach. Również jednym z warunków bezpiecznych randek przez Internet jest Twoje zainteresowanie potencjalnym partnerem. Postaraj się zdobyć jak najwięcej informacji o swoim rozmówcy. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się spotkać osobiście, poinformuj znajomych, dokąd się wybierasz z kim. Ta rada dotyczy zarówno dziewcząt, jak i chłopców.

Bezpieczeństwo spotkania — priorytet w tego rodzaju eventach

Bezpieczeństwo danych osobowych to najważniejszy warunek, którego musi przestrzegać administracja serwisu randkowego. Portal odpowiada za rozwój polityki prywatności. Wirtualne randkowanie zaczyna się od rejestracji na stronie www. Wszystkie dane użytkownika muszą być niezawodnie chronione. W przypadku wycieku danych strona jest zobowiązana do zrekompensowania ewentualnych szkód materialnych i moralnych. Próbując poznać nowych ludzi i zorganizować spotkanie randkowe, użytkownicy rzadko myślą o cyberbezpieczeństwie.

Prywatność zaczyna się od wyspecjalizowanych protokołów internetowych, które szyfrują dane. Szyfrowane połączenie SSL jest wskazane na początku adresu strony https. Obok adresu witryny zostanie narysowany zamek. Taki protokół chroni wszelkie informacje przed przekazaniem ich osobom trzecim.

Bardzo ważne jest, aby administrator strony www zapewniał odpowiednią pomoc techniczną. Wysoki poziom weryfikacji danych jest również dobrym wskaźnikiem. Dane użytkowników należy zweryfikować z innymi informacjami zamieszczonymi na ich temat w Internecie.

  • Zdjęcia;
  • Linki do sieci społecznościowych;
  • Informacje o nazwisku, wieku i tak dalej.

Użytkownicy powinni kontaktować się ze sobą tylko za pośrednictwem specjalnego czatu. Podanie adresu e-mail lub numeru telefonu możliwe jest wyłącznie w korespondencji osobistej. Administrator serwisu jest zobowiązana do zachowania poufności tych danych.

Wiele stron dodało funkcję zgłaszania chamstwa lub fałszowania danych. Takie wnioski muszą być również ściśle sprawdzone przez administrację.

Jak zweryfikować bezpieczeństwo portalu randkowego?

Jak zweryfikować bezpieczeństwo portalu randkowego?

O ile to możliwe, zaleca się korzystanie z zaufanych witryn. Jeśli Twoi znajomi dobrze ocenili usługę, najprawdopodobniej również Ci się spodoba. W rankingach jeżeli chodzi o bezpieczeństwo randki najlepiej wypadł serwis randkowy MyDwoje. Ten portal matrymonialny poważnie traktuje selekcję kandydatów. Łatwy w obsłudze interfejs pozwala dokładnie określić kryteria idealnego partnera:

  • Płeć;
  • Wek;
  • Lokalizacja.

O jakości serwisu świadczy ponad 800 tysięcy użytkowników.

Są też portale randkowe bez rejestracji. Nie zawsze są złe, ale nie mogą zapewnić wymaganego poziomu bezpieczeństwa dlatego takie termin jak bezpieczne randkowanie nie wchodzi w grę. Im rzadziej administracja serwisu sprawdza swoich użytkowników, tym większe jest ryzyko spotkania oszusta lub osoby, która zdecydowała się na żart.

Portale randkowe darmowe też niekoniecznie są złe czy niewygodne. Przed skorzystaniem z usług takich serwisów warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Kryteria wyboru, które warto wziąć pod uwagę:

  • Liczba użytkowników;
  • Liczba fałszywych profili;
  • Jak długo średnio przechowywane są kwestionariusze (ile czasu zajmuje znalezienie odpowiedniego partnera);
  • Jakość i szybkość pomocy technicznej.

Bezpieczne randki w Internecie: mit czy rzeczywistość?

Bezpieczne randki według LoveGoPoland

Ranking portali randkowych to świetny sposób na porównanie dostępnych opcji i wybranie tej właściwej. Możesz także zarejestrować się w kilku witrynach jednocześnie. Przed wypełnieniem ankiety koniecznie zapoznaj się z polityką prywatności. Ważnym punktem jest kraj, w którym zarejestrowany jest portal. W prawach różnych krajów obowiązują różne przepisy dotyczące ochrony praw autorskich, zdjęć i innych danych. Jeśli witryna zapewnia płatne funkcje, transakcje muszą być bezpieczne. Wpłacanie i wypłacanie pieniędzy na stronę może odbywać się przy użyciu różnych środków i źródeł. Potencjał należy sprawdzić przed zarejestrowaniem konta.

Jeżeli serwis randkowy zapewnia pełny dostęp do profili niezarejestrowanych użytkowników, będą oni mogli wykorzystywać Twoje zdjęcia i inne informacje do własnych celów bez Twojej zgody. Dlatego nie zalecamy rejestracji na takich stronach. Również w warunkach oferty publicznej portal musi wskazać, jakie dane zbiera i w jakim celu będzie je wykorzystywać. W przypadku braku takich informacji w serwisie powinny pojawić się wątpliwości co do profesjonalizmu administrowania zasobami.

5/5 - (1 vote)