W dobie pandemii i pracy zdalnej ciężko jest normalnie funkcjonować, zwłaszcza osobom bardziej towarzyskim, które nie są przyzwyczajone do długiego siedzenia w domu. W takich wypadkach partner jest najlepszym oparciem w tych niełatwych czasach. Ale co, kiedy nie mamy na kim się oprzeć, pozostając każdego wieczora po pracy w domu, bez możliwości poznania drugiej, lepszej połówki „na mieście”? Zasługi technologiczne zdecydowanie ułatwiają taką sytuację, dając możliwości singlom, czy też kawalerom, poznania potencjalnego partnera. No właśnie, jak to jest dokładnie?

Singiel czy kawaler?

Singiel czy kawaler?

Jaka jest różnica między tymi dwoma terminami? Merytorycznie wydaje się, że właściwie żadna. Nazwa singiel pochodzi z języka angielskiego i oznacza osobę „pojedynczą”, bez partnera. Została bardzo spopularyzowana z początku XXI wieku, zwracając uwagę na niezależność jednostki i przestarzałość innych terminów. Słowo „singiel” odnosi się do obu płci (chociaż czasem używana jest sfeminizowana forma „singielka”), natomiast kawaler oznacza po prostu mężczyznę niezamężnego, który nie wziął jeszcze ślubu, nie będąc przed ołtarzem. Obydwa słowa odnoszą się do klasycznego „pan pozna panią”.

Z czasem mogą zachodzić zmiany semantyczne w słowach, jednak w tym wypadku wyparcie słowa „kawaler” ma podłoże emocjonalne. Badania pokazują odbiór emocjonalny tych dwóch słów. Badani wypełniali ankiety, przypisując listę 32 przymiotników do słowa singiel i kawaler. 16 z nich miało wydźwięk pozytywny, a 16 pejoratywny. Poproszono badanych o przypisanie 8 z nich do każdego z tych dwóch terminów. Jak zapewne można było się spodziewać, określenie „kawaler” było postrzegane jako bardziej negatywne. Spośród najczęściej wybieranych słów znajdowały się takie jak:

 • samotny,
 • niezdecydowany,
 • niedojrzały,
 • wolny
 • niezależny.

Jeśli zaś chodzi o singla, to w przewadze były słowa o wydźwięku pozytywnym, tj. wolny, niezależny, otwarty, beztroski, wyemancypowany.

Dlaczego nie warto być singlem? Dołącz do strefy dla singli

Dlaczego nie warto być singlem? Dołącz do strefy dla singli

Środki na koncie mogą rosnąć, ale jest wiadomo dokładnie dlaczego. To dlatego, że bycie samotnym oznacza, nie masz z kim wyjść, by wydać te pieniądze, i to tylko brutalne przypomnienie, że obecnie jest się singlem.

Kiedy jest się singlem, napotyka się miażdżące poczucie samotności. Nie oznacza to, że przyjaciele są nieistotni lub nie pomagają w przeciwdziałaniu temu ciężarowi, który jest spowodowana byciem singlem. Prawda jest taka, że to jednak nie to samo, ponieważ nie jest to ten sam typ więzi międzyludzkich. Bardzo łatwo jest popaść w depresję. To z kolei często prowadzi do przejadania się i niezdrowych nawyków żywieniowych, które później rzutują na to, jak działa Twój organizm.

Jeśli zastanawiasz się jak poderwać dziewczynę i chcesz mieć kolejną w dowolnym momencie swojej przyszłości, randka z singlem jest tym, czego potrzebujesz. Jest to szczególnie trudne, jeśli jesteś po bolesnym rozstaniu i czujesz, że nigdy nie będziesz chciał czegoś takiego lub jeśli wierzysz, że nikt nigdy nie będzie w stanie pokochać Cię za wszystko, czym jesteś.

Masz o wiele więcej czasu niż w związku, a te gigantyczne luki w harmonogramie nie zawsze są wydawane tak produktywnie, jak powinny, a w dodatku często wypełniane są piciem lub imprezowaniem, co doprowadza do nieuchronnego rozwoju złych nawyków. Badania pokazują, że samotni mężczyźni umierają młodziej niż ich żonaci odpowiednicy.

Słyszałeś kiedyś o określeniu „głód skóry”? Zasadniczo dotykanie w kontekście nieseksualnym ma zdrowe konsekwencje, zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Istnieje pewnego rodzaju „bezpośredniość” dotknięcia, której słowa nie mają. Są też pewne korzyści zdrowotne, które wydają się być bardziej wyraźne, gdy uczucia są wyrażane przez dotyk.

Strefa singla na LoveGoPoland

Jeśli poszukujesz stałego związku, strefa singla LoveGoPoland jest dla Ciebie. Promuje on trwałe relacje, które są oparte na uczciwości i zaufaniu i dba o to, abyś uniknął rozczarowań związanych z osobami poznanymi w internecie, które w rzeczywistości są zupełnie inne.

W strefie singla na Logopol.pl jesteś w stanie poznać ludzi zarówno wartościowych, jak i wyjątkowych. Anonimowość i prywatność jest czymś, co wymaga dużej uwagi, a korzystanie z zaawansowanych technologii sprawia, że zastosowane metody są skuteczne. Jasne i zrozumiałe zasady, a w dodatku strefa randek dla singli jest zupełnie darmowa.

Portal dla singli LoveGoPoland doskonale sprawdzi się w poszukiwaniu wartościowego, stałego partnera. Wystarczy wypełnić test dopasowania, a dobrane dla Ciebie zostaną osoby, które dzielą Twoje zainteresowania, pasje i wartości.

Niepełnosprawne osoby również zasługują na miłość i szczęście, wobec czego Logopol.pl został stworzony również z myślą o nich.

Strefa singla - singiel, kawaler, mężczyzna niezależny?

Darmowe portale randkowe dla singli

Często można spotkać się z przekonaniem, że portale randkowe za darmo są czymś, co owiane jest złą sławą i jest on niskiej jakości. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ dużo z nich posiada bardziej przejrzyste warunki korzystania z serwisu czy też przykładają większą wagę do swoich użytkowników. Bez względu na to czy anonse bdsm dla singli są czymś dla Ciebie, czy też zależy Ci na czymś trwałym, portale randkowe dla singla są strzałem w dziesiątkę.

Oto najpopularniejsze portale ze strefą singla:

 • MyDwoje – wysoko oceniany portal, który działa już od trzynastu lat, weryfikacja użytkowników jest jednym z priorytetów.
 • Sympatia Onet – jeden ze starszych serwisów tego rodzaju, zapewnia szczególną jakość w znalezieniu przyjaźni lub miłości.
 • Let’s Date – brak jakichkolwiek opłat kosztem weryfikacji, która mogłaby być dokładniejsza
 • Singles50 – unikalny portal randkowy dla osób dojrzałych
 • Erodate – zalecany do przygodnych spotkań
 • E-darling – na szczególną uwagę zasługuje fakt, że przy rejestracji wykonuje się test osobowości, dzięki któremu potencjalni partnerzy będą znakomicie dobrani

 

5/5 - (1 vote)