Rozwód to jedno z najbardziej stresujących przeżyć, które mogą spotkać człowieka. Bezpośrednio po nim raczej nikt nie myśli o wchodzeniu w nowy związek, a nawet przestaje wierzyć w miłość. Z czasem jednak odzywa się naturalna potrzeba bliskości. Wtedy rozwodnik zaczyna myśleć o randkowaniu. W jaki sposób się do tego przygotować? Czego unikać? Jakie formy szukania bliskiej osoby są najskuteczniejsze?

Randkowanie dla rozwodników. Jak przygotwać się na randkę po rozwodzie

Kiedy zacząć chodzić na randki?

Po rozwodzie, niezależnie z czyjej winy do niego doszło i czy poprzedni związek był większą czy mniejszą traumą, potrzeba trochę czasu, by dojść do siebie. Każdy jest jednak indywidualnością i kiedy jeden będzie gotowy na nową miłość po kilku miesiącach, inny będzie potrzebował kilku lat by się otworzyć. Nigdy jednak szukanie nowego związku nie może być formą leczenia złamanego serca. Można w niego wejść dopiero wtedy, kiedy poprzednia sytuacja została przepracowana, samodzielnie lub z terapeutą. Warto skorzystać z pomocą specjalisty, szczególnie jeżeli czujemy, że bez tego nie ruszymy do przodu.

Największe błędy randkującego rozwodnika

Niestety, im większy bagaż negatywnych doświadczeń, tym bardziej może być zafałszowane spojrzenie na nową miłość. Przede wszystkim należy unikać porównywania nowego kandydata na partnera z byłym. To może zdecydowanie przeszkodzić w narodzinach czegoś wartościowego. Bywa jednak również tak, że bardzo chcemy kogoś pokochać i przez to ignorujemy niepokojące symptomy, które widzimy u nowo poznanej osoby. Mogą to być cechy, które są zupełnie niepożądane u partnera, takie jak zaborczość, a nawet agresja.

Kolejnym błędem jest chodzenie na randki z osobami, które w ogóle nam się nie podobają, tylko po to by podbudować samoocenę po rozstaniu. Niestety to może krzywdzić zarówno nowego partnera, jak i samego rozwodnika. Z drugiej strony nie należy zamykać się na miłość i żyć w przekonaniu, że nikt nie dorówna byłemu partnerowi, ponieważ w ten sposób każda randka będzie nieudana.

Jak się przygotować do pierwszej randki?

Niezależnie od tego, czy randka już została zaplanowana czy rozwodnik dopiero rozgląda się za opcją umówienia z kimś, warto się przede wszystkim zastanowić, czy jest się gotowym na nowy etap w życiu. Czy poprzednie rany się zagoiły? Po drugie należy wiedzieć, czego oczekuje się od nowego partnera. Pierwsze randki mogą być na tyle niezobowiązujące, by mogły pomóc w ustaleniu, jaki nowy partner ma nie być.

Jak fizycznie i mentalnie przygotować się do pierwszej randki, jeżeli czeka ona nas już za kilka dni? Warto dobrać elegancki, ale też wygodny strój, by prezentować się schludnie. Z pewnością należy zrezygnować z wizerunku wulgarnego, ekscentrycznego czy też w inny sposób nietypowego, jednakże zachować swój indywidualny styl. Kobieta może zdecydować się na delikatny makijaż, zaś pan powinien mieć zadbany zarost bądź być ogolony. Jeżeli randka będzie odbywała się w w miejscu, gdzie istnieje możliwość rozmowy, dobrze jest się zastanowić, w jaki sposób zostanie ona poprowadzona, o co będziemy pytać lub jakich tematów nie poruszać. Z pewnością nie warto na pierwszym spotkaniu opowiadać o swoim poprzednim związku, chociaż pokusa może być silna.

Sposoby na randkowanie dla rozwodnika

Obecnie największe pole do popisu daje internet. Bez wychodzenia z domu i o dowolne porze można skorzystać z portali, które umożliwiają spotkania wirtualne, a potem umówienie się na spotkanie osobiste. Z pewnością dzięki temu można znaleźć kogoś bliskiego jeżeli nie ma się okazji szukać miłości wokół siebie. Darmowe randki przez internet pozwalają także znaleźć osobę idealnie dopasowaną do własnych oczekiwań pod względem wieku, stanu cywilnego, wyglądu czy pewnych preferencji, takich jak chęć posiadania dzieci, czy jej brak. Zanim dojdzie do osobistego spotkania można się także poznać na przykład przy pomocy wiadomości tekstowych, czy rozmów wideo. To bezpieczne i wygodne. Coraz więcej osób przyznaje, że w trwały związek weszło właśnie dzięki darmowym randkom przez internet.

Gdzie warto chodzić, by poznać w realu kolejną miłość swego życia? Zarówno w dużych miastach, takich jak Gdańsk czy też mniejszych miejscowościach istnieją miejsca publiczne, które gromadzą osoby, które łączą podobne zainteresowania. Warto zapisać się na takie zajęcia, choćby na siłownię czy do klubu książki. Nie warto także odmawiać znajomym wyjść na imprezę do klubu czy na domówkę. Nigdy nie wiadomo, gdzie można poznać kogoś, kto będzie do nas pasować.

Rozwodnicy nie powinni także negatywnie nastawiać się do propozycji nowoczesnego swatania, czyli po prostu poznawania ze sobą osób, które są samotne. Może to się odbyć bardzo dyskretnie, na przykład na domowym spotkaniu przyjaciół, gdzie w gronie par znajdą się także osoby rozwiedzione czy wolne, szukające nowej miłości. W takich okolicznościach łatwo o rozluźnienie, a więc także szczerą i swobodną rozmowę. Szczególnie w metropoliach, takich jak Wrocław życie toczy się szybko i na co dzień nie ma możliwości, by poznać kogoś interesującego, ponieważ na przykład 16 godzin przebywa się w pracy.

Jak być szczęśliwym po rozwodzie?

Słowem podsumowania, warto pamiętać przede wszystkim o tym, by dać sobie czas. Nie wolno szukać nowej miłości na siłę, w zastępstwie za poprzednią. Prawdopodobnie przyjdzie ona w zupełnie niespodziewanej chwili. Kiedy już ma dojść do randki, najlepiej potraktować pierwsze spotkanie na luzie, ponieważ w ten sposób będziemy też bardziej naturalni. Warto również korzystać z możliwości, jakie daje obecnie internet. Dzięki portalom randkowym można w dowolnym czasie poświęcić chwilę na to, by wyszukać osoby, które mogłyby nas szczególnie zainteresować. Dobrze jest także nie śpieszyć się do pierwszego spotkania i pozwolić wszystkiemu ułożyć się naturalnie. Osoba po rozwodzie jest już zazwyczaj innym człowiekiem, ma inne oczekiwania i wie także co może dać od siebie. Ta wiedza o sobie samym jest niezwykle pomocna w randkowaniu, trzeba ją jednak umieć dobrze wykorzystać. Dobrze jest dać sobie szansę na miłość, ale bez pośpiechu, to recepta na sukces i szczęście, które przyjdzie prędzej czy później.

5/5 - (1 vote)