Jak wywołać pozytywne wrażenie na pierwszej randce

Ostatnie „szlify” przygotowań

Szykowanie się na upragnione spotkanie z nieznajomą nam osobą może być niesamowicie ekscytujące. Przed spotkaniem nie wiadomo, jakim człowiekiem okaże się być druga osoba. Każdy reaguje inaczej na stres związany z randką. Jedne osoby milczą, pozostali dużo rozmawiają i gestykulują, niektórzy nie są w stanie patrzeć na drugą osobę – a inni mogą reagować jeszcze zupełnie inaczej. Warto przed tą wyjątkową chwilą w miarę możliwości się uspokoić i uświadomić sobie jak bardzo wartościową osobą jesteśmy. Bez względu na to jak potoczy się spotkanie, nie należy rezygnować z kontynuacji przyszłej relacji, bądź z innych możliwych do realizacji randek.

Długo wyczekiwana chwila

ostatnia chwila przygotowańGdy nareszcie nadejdzie pierwsza randka, warto wywołać jak najlepsze wrażenie. Jednak.. jak to zrobić? Naukowo udowodniono, iż mamy zaledwie 11 sekund, aby zrobić jak najlepsze wrażenie. A pierwsze wrażenie można zrobić tylko jeden raz. Warto więc się dobrze przygotować. Przed pierwszym spotkaniem, z reguły ludzie ze sobą jakiś (dłuższy bądź też krótszy) czas piszą lub rozmawiają. Na tej podstawie możliwe jest wstępne poznanie potencjalnego randkowicza. Można się wówczas domyślić czy druga osoba oczekuje namiętności, a może po prostu randki dla nieśmiałych. Warto dlatego ubrać się w miarę stosowanie do sytuacji oraz do miejsca gdzie spotkanie zamierza się odbyć. Bowiem osobę skrytą może odstraszyć głęboki dekolt, bądź zbyt wiele ciała uwidocznionego. Może się okazać, iż potencjalny partner oczekuje elegancji i skromności. Jednakże, może się stać również zupełnie odwrotnie. Często mężczyźni przynoszą kwiaty dla pań, ewentualnie symboliczną różę, bądź czekoladki. Bardzo ładnie, gdy pojawi się jakiś drobny upominek. Ten element jest jednak zdecydowanie pomijany , gdy odbywa się tak zwana szybka randka. Wówczas na tego typu spotkaniu nie ma czasu na wszelkie urozmaicenia, a ludzie muszą zdążyć się szybko poznać. Speed dating jest obecnie coraz bardziej rozpowszechniony i cieszy się zadowoleniem ze względu na niewielką ilość czasu wolnego wśród ludzi zapracowanych i niejednokrotnie samotnych. Właśnie przy tego typu randkach, pierwsze wrażenie jest kluczowe.

Spotkanie dwóch osób powinno odbywać się jak najbardziej naturalnie. Nie powinno się udawać kogoś kim się nie jest, wówczas możemy uniknąć niepotrzebnego rozczarowywania drugiej osoby. Należy szczególnie zadbać o higienę oraz można zastosować perfumy. Ładny zapach, nieraz hipnotyzująco potrafi zadziałać na płeć przeciwną. Tym bardziej jeśli ubiór jest dostosowany do charakteru spotkania. Priorytetem powinno być zadbanie o świeży oddech, gdyż w przeciwnym razie, nie ważne jak jesteśmy przygotowani, ale nie uda się raczej nic. Czystość ubrań, paznokci oraz obuwia także opisuje człowieka. Na te elementy wiele osób zwraca szczególną uwagę. Spotkanie damsko-męskie to zderzenie dwóch odmiennych światów oraz hormonów. Aby wywołać jak najlepsze wrażenie warto się uśmiechać, zerkać prosto w oczy, a nawet żartować (jeżeli oczywiście potrafimy to robić). Wówczas druga osoba może się dobrze bawić w naszym towarzystwie. Należy zadbać o to, żeby nie było nudno. Nudna randka raczej się nie powtarza.

Plan idealny

Plan idealnySkoro już on (a może i ona..) zaproponował wspólne wyjście, warto zastanowić się gdzie może się ono odbyć. Czasami mężczyzna pozwala wybrać kobiecie miejsce spotkania. Aczkolwiek na ogół wyboru dokonuje mężczyzna. Uniwersalnym pomysłem jest kino. Pozwala ono aby być blisko siebie i przyzwyczajać się do swojej bliskości. Po filmie tworzy się także uniwersalny temat o fabule filmu. Wzbudzone zostają emocje i możliwa jest wymiana zdań. Może się okazać, że niekonieczne będzie rozmawianie tylko o filmie, gdyż tematy same będą się nasuwać.

W zależności od portalu, kategorii i okoliczności – możliwe jest wyszczególnienie randek tematycznych dla danego grona osób. Wówczas miejsce, klimat i cel randki zostaje z góry nałożony.

Portal randkowy dla katolików stara się łączyć ze sobą osoby wierzące, będące wyznania chrześcijańskiego w pary. Może się także zdarzyć poznanie przyjaciela czy też bratniej duszy. Randki katolickie ułatwiają poznawanie osób dla których wiara jest niezmiernie istotna w życiu codziennym. Wówczas na pewno dobrym pomysłem będzie elegancki, schludny ubiór, który nie jest ekstrawagancki. Dobre ważenie w tej kategorii, w bardzo dużej mierze, zależy od stroju oraz słownika. Kulturalne słownictwo, brak wulgaryzmów oraz wszelka uprzejmość jest bardzo mile widziana. Można sobie wzajemnie pomagać, a co najważniejsze – być względem siebie szczerym.

pierwsza randka przez internetRandka przez internet (https://logopol.pl/randki-przez-internet-poznaj-druga-polowke-online/) może również przybrać zupełnie odmienny i bardzo śmiały charakter. Obie strony przed spotkaniem zawierają pewnego rodzaju układ. Seks randki cechują się namiętnością, zbliżeniem, erotyką i pożądaniem. Mogą to być układy długoterminowe, bądź też tylko jedno spotkanie bez żadnych zobowiązań. Wówczas można spełnić swoje najskrytsze żądze i na drugi dzień powrócić spokojne do codziennego życia. Seks spotkania to nie jest tylko niewinny pocałunek. Podczas ich trwania mogą się dziać najróżniejsze rzeczy. Miejsce spotkania może być dowolne, tak aby było ono wygodne dla obu osób. Można po bliższych stosunkach od razu się rozejść, a może i wypić wspólną kawę, bądź wino. Seks randki stają się coraz bardziej popularne szczególnie wśród singli. Jeżeli nie marzy Ci się trwały związek, ale chcesz regularnie zaspakajać swoje potrzeby – to jest idealny sposób. Olsztyn oraz Warszawa są głównymi miastami, gdzie odbywa się największa liczba spotkań damko-męskich. Co najważniejsze, są one w pełni satysfakcjonujące i zapewniają odpowiednią dawkę adrenaliny.

Najważniejszym aspektem przed udaniem się na randkę, jest ustalenie jej głównego celu. Jeżeli dwie spotykające się ze sobą osoby mają całkiem odmienne intencje, wówczas ranka nie będzie udana. Poznanie odpowiedniej „połówki” w obecnych czasach jest coraz łatwiejsze. Jedyne co należy zrobić – to dobre wrażenie. Bez względu na to jaki motyw ma spotkanie, jeżeli wrażenie będzie naganne, plan nie dojedzie do skutku. Pamiętaj – masz 11 sekund.

5/5 - (1 vote)