XXI wiek można nazwać wiekiem singla, minęły już czasy, kiedy to trzydziestoletnia niezamężna kobieta uznawana była za „starą pannę”, a już w ogóle w kanonach zasad społecznych nie mieścił się brak posiadania w tym wieku potomstwa. Obecnie młodzi ludzie są bardziej wybredni, unikają wiązania się, ze względu na upływający czas. Samotni z zapałem szukają swojej „drugiej połówki” – idealnego kandydata czy kandydatki, do wspólnej podróży przez życie.

Strój na pierwszą randkę dla niej. W co powinnaś się ubrać idąc na pierwsze spotkanie

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Każdy z nas wie, żeby „nie oceniać książki po okładce”, że to może być mylne jednak to pierwsze wrażenie bardzo często, przesądza o chęci kontynuacji znajomości. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale to pierwsze kilka sekund przesądza o naszym zdaniu na temat drugiego człowieka. Znaczenie pierwszego wrażenia jest zagadnieniem szeroko opisywanym przez jeden z działów psychologii – psychologię społeczną. Część badań dowodzi, że nasz mózg rejestruje swoje zdanie co do pierwszego wrażenia już w cztery sekundy, inne, że w dziesięć sekund, pewne jest zatem jedno, potrzebujemy na to zaledwie chwili. Tyle czasu wystarcza, by ocenić podświadomie wiarygodność i to czy ktoś budzi sympatię, czy antypatie. Dlatego pozytywne wrażenie na pierwszej randce jest szczególnie ważne, bo musimy zdać sobie sprawę, że złe zdanie oparte na pierwszym wrażeniu można z czasem zmienić, jednak jest to bardzo trudne. Podświadomie większość z osób, opiera się na pierwszym odczuciu i często, jeśli jest ono niekorzystne, rezygnujemy z kontynuacji znajomości.

Randki przez Internet z pomocą profesjonalistów

Randki przez Internet z pomocą profesjonalistówIdąc z duchem czasu wiele osób poszukujących partnerów, korzysta z oferty, jaką daje portal randkowy. Większość z takich portali randkowych, działalność swoją prowadzi w internecie. Wykupując dostęp, udostępniamy takiemu portalowi garść informacji o sobie, swoich upodobaniach, zainteresowaniach na tej podstawie serwis randkowy wyszukuje dla nas potencjalnie kompatybilnego kandydata. Najlepsze portale randkowe, w ostatnim czasie wprowadziły do swojej oferty mini randki w Krakowie, zwane też szybkimi randkami (od angielskiej nazwy speed dating). Spotkania takie, organizowane są najczęściej w dużych miastach, pozwalają poznać w jeden wieczór sporą grupę potencjalnych kandydatów, dając nam tym samym dużą możliwość wyboru. Podczas takiego wieczoru odbędziemy od dziesięciu do dziewiętnastu spotkań, z osobami dobranymi dla nas przez portal dla samotnych. Takie mini randki trwają kilka minut, najczęściej 5-7. Właściciele portali randkowych wychodzą naprzeciw coraz większym oczekiwaniom swoich klientów, ciągle poszerzając swoją ofertę o nowe aspekty poszukiwania partnera. Jednym z takich jest chrześcijański portal randkowy, gdzie o osobach poszukujących mówi się najczęściej „samotne serca”. W tym miejscu osoby będący wyznawcami wspólnej wiary poszukują między sobą idealnego kandydata.

Kolejnym z interesujących, adresowanych do konkretnej grupy jest portal randkowy miłośników zwierząt. Coraz węższa specjalizacja, na jaką decydują się przodujące portale randkowe, zwiększa nasze szanse na znalezienie partnera posiadającego dokładnie takie cechy, jakich oczekujemy.

W co ubrać się na pierwszą randkę?

W co ubrać się na pierwszą randkęWiedząc jak istotne, jest pierwsze wrażenie, przed umówionym pierwszym spotkaniem należy podjąć szereg istotnych decyzji, jedną z nich jest to, co na siebie włożymy. Na pierwszy rzut oka pomyśleć można, że decyzja ta jest błaha, jednak to nasz wygląd mówi wiele o naszej osobowości.

Zakładając krótką, wiele odsłaniającą sukienkę przekazujemy światu informację o swojej pewności siebie, odwrotnie zakładając workową, zabudowaną sukienkę do ziemi pokazuje – brak pewności swojego ciała. Poprzez odpowiedni ubiór możemy przekazać otwartość, pogodę ducha na przykład zakładając odzież w żywych kolorach, ubiór czarno – biały, biurowy może pokazać, że wszystko bierzemy bardzo na serio, nie mamy w sobie luzu. Osoby, które twierdzą, że „strój nie ma znaczenia”, są w ogromnym błędzie. To ubiór bowiem staje się naszą wizytówką, kiedy w codziennym życiu istotny jest ubiór w zależności od okazji – inaczej ubieramy się na pogrzeb, inaczej do pracy, inaczej na wycieczkę w góry. Tym bardziej istotny jest ubiór na randkę, wtedy możemy pokazać prawdziwego siebie to, co naprawdę lubimy, w czym czujemy się dobrze. Dlatego załóżmy to, co służy naszej sylwetce, jednak nie starajmy się na siłę udawać kogoś, kim nie jesteśmy, bo takie postępowanie jest krótko terminowe.

Szukając partnera bowiem, każdy z nas pragnie dzielić życie z osobą akceptującą nas w pełni takimi, jakimi jesteśmy. Dlatego zrezygnujmy ze stroju, który nosimy do biura, ale złóżmy najładniejszą sukienkę, jaką mamy – jeżeli mamy możliwość udajmy się na zakupy.

Kupno nowej sukienki, butów, torebki poprawia nastrój każdej kobiety. Kiedy w czymś czujemy się dobrze, jesteśmy zadowoleni, patrząc w lustro, wychodząc nasze samopoczucie, będzie pozytywne, możemy liczyć na udany wieczór. Dlatego przed wyjściem na pierwszą randkę sprawmy sobie małe przyjemności, aby czuć się dobrze we własnej skórze.

Nie każdego stać na nowe ubrania, fryzjera, czy kosmetyczkę, ale od czego mamy przyjaciółki? Zaprośmy koleżanki, urządźmy w łazience domowe spa, gdzie poprawiając nasz wygląd, poprawiamy swoje samopoczucie, a to potrafi zdziałać cuda i dodać mnóstwa pewności siebie, a nic tak jak doza zadowolenia ze swojego wyglądu nie dodaje kobiecie seksapilu.

Pierwsze wrażenie, a co potem?!

Pierwsze wrażenie, a co potemBędąc wyszykowana, każda kobieta czuje się piękna, zadbana, przychodzi wyczekiwana godzina zero, udając się na randkę, zostaje do podjęcia jeszcze kilka istotnych decyzji. Tematem ciągle budzącym wątpliwość, pozostaje kwestia, czy seks na pierwszej randce jest dla nas dopuszczalny.

Większość kobiet marzy o romantycznej miłości, czułych słówkach, gestach, okazywaniu szacunku, gdzie zwieńczeniem przemyślanych starań mężczyzny, jest upojna noc wśród płatków róż. Jak to w życiu jednak bywa często, marzenia pozostają w sferze marzeń, a życie biegnie swoim torem. Dlatego to od nas zależy czy damy się ponieść romantyzmowi chwili i pozwolimy sobie na uniesienia już przy pierwszym spotkaniu, czy zdecydujmy się dać czas nowej znajomości przed podjęciem innych kroków. Do rozważań tego problemu należy jednak dodać fakt istnienia czegoś niewidzialnego, jednak posiadającego ogromną moc – „chemii” między dwojgiem ludzi. Jest to uczucie działające na nas równie mocno, co pierwsze wrażenie, chemia albo jest, albo jej nie ma. Zdarzyć się może, iż nasze głębokie przekonanie o braku seksu na pierwszej randce zostanie obalone w kilka chwil, ponieważ spotkamy partnera, tak silnie na nas wpływającego, że nasze wzorce i przekonania zejdą na dalszy plan, a górę wezmą wzbierające w nas silne uczucia.

Przed pierwszym spotkaniem należy dać z siebie wszystko, naszykować się najlepiej jak potrafimy, bo nasze dobre samopoczucie i wysoka samoocena od razu będą widoczne dla otoczenia. Zakładając najlepszą kreację, prostując plecy i podnosząc głowę wysoko do góry, przekażemy jeżykiem ciała więcej niż tysiącem słów.

5/5 - (1 vote)