Koronawirus, a portale randkowe. Jak poznawać nowe osoby w czasie epidemii?

Pandemia Koronawirusa 2020

Koronawirus. Cały świat w ostatnich tygodniach żyje tym tematem. Chyba nie ma osoby, która nie słyszała o COVID-19, czyli chorobie zakaźnej podobnej do grypy, wywołującej niebezpieczne problemy ze strony układu oddechowego, które w najcięższej formie przybierają objawy zapalenia płuc. Wszystkie serwisy informacyjne zalewa codziennie nowa fala wiadomości na temat kolejnych zachorowań, statystyk, przewidywań, sposobów na uniknięcie zakażenia. Na chwilę obecną nie ma niestety ani leku, ani szczepionki, dlatego najlepszym sposobem jest izolacja i unikanie wszelkich kontaktów z potencjalnymi nosicielami.

Epidemia w Polsce

Epidemia w Polsce nie przybrała jeszcze tak tragicznej w skutkach formy, jak w innych krajach, jednak wszystko wskazuje na to, iż jesteśmy dopiero na początku walki, a kolejne obostrzenia ze strony Rządu, tylko to potwierdzają. Liczby zachorowań we Włoszech, Hiszpanii, Francji, czy w Stanach Zjednoczonych są przerażające, dlatego warto podjąć daleko idące środki ostrożności, by uniknąć podobnej sytuacji w Polsce.

Zamknięcie szkół, przedszkoli, wszystkich placówek oświatowych i kulturalnych, galerii handlowych, punktów gastronomicznych, lokali usługowych, przywrócenie granic i szczegółowe kontrole, zakaz zgromadzeń, spotkań towarzyskich i organizacji wszelkiego rodzaju imprez sportowych – to tylko niektóre działania mające na celu uniknięcie lawinowego wzrostu zakażeń.

Epidemia w Polsce

Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Osoby, które od kilku tygodni przebywają w izolacji, często zamknięte w czterech ścianach własnego mieszkania i bez fizycznego kontaktu z innymi osobami, zaczynają doświadczać samotności, frustracji i tęsknoty za swobodą i możliwościami na spędzenie wolnego czasu, jaki znały wcześniej, przed epidemią. Dla większości to, co się dzieje wciąż jest trudne do zrozumienia. Mnóstwo osób zadaje sobie pytanie, jak można zatrzymać świat w kilka dni? Jak można ograniczyć wolność i nakazać ludziom całkowitą izolację? Jak w ogóle do tego doszło?

Nie ma jednej, gotowej recepty na pokonanie tych myśli, ponieważ każdy w stresujących sytuacjach radzi sobie na swój własny sposób. Warto jednak podkreślić, iż to TYLKO kilka tygodni, a zdrowie i bezpieczeństwo są w tym momencie kluczowe. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie kwarantanny na samorealizację, naukę, na robienie rzeczy, których normalnie nie mielibyśmy okazji zrobić, chociażby z braku czasu. Pomimo, iż fizyczny kontakt z innymi osobami jest w tym momencie niemożliwy, być może ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa to dobry czas na odświeżenie dawnych znajomości, telefon do przyjaciela, z którym nie rozmawialiśmy od dłuższego czasu, wzmocnienie więzi rodzinnych.

Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za swoich bliskich, dlatego nie warto ich narażać na niepotrzebne niebezpieczeństwo!

Opcje randkowania podczas kwarantanny

Choć tradycyjne formy randkowania, z wiadomych względów, są zupełnie ograniczone, istnieje kilka ciekawych opcji dla osób, które pomimo izolacji chciałyby nawiązać kontakt, poznać się bliżej i porozmawiać z innymi ludźmi, często w podobnej sytuacji. W obecnych czasach ogromnym ułatwieniem jest Internet i liczne czaty, darmowe portale randkowe oraz aplikacje, stworzone aby ułatwić nawiązywanie nowych znajomości. Ogromną zaletą tychże jest możliwość rozmowy z osobami znajdującymi się nie tylko w bliskiej odległości, ale i tymi, które mieszkają setki kilometrów od nas, dzięki czemu randkowanie w czasach pandemii może być doskonałą receptą na samotność.

Poniżej kilka propozycji idealnych do poszukiwań nowych, ciekawych znajomości.

Randki przez Internet

Serwisy randkowe od wielu lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa użytkowników, którzy logują się z nadzieją na znalezienie partnera, przyjaciela, niezobowiązującej znajomości lub po prostu osoby, z którą mogą porozmawiać. Popularność tego typu portali spowodowana jest brakiem czasu na tradycyjne sposoby poznawania nowych osób.

Drugim istotnym czynnikiem jest wygoda i możliwość wstępnej selekcji w oparciu o zdjęcie potencjalnego kandydata lub kandydatki, którą w kolejnym etapie można zweryfikować w trakcie prywatnej rozmowy. Wydawać by się mogło, iż jest to idealny sposób na szybkie poznanie większej liczby osób, co finalnie daje duże szanse na wyłuskanie tej najbardziej dopasowanej zarówno do naszych oczekiwań, wyobrażeń, jak i naszej osobowości. Ogromnym plusem jest nieskomplikowana i najczęściej szybka rejestracja, a korzystanie z podstawowych funkcji serwisów randkowych jest zupełnie darmowe, co znacznie ułatwia rozpoczęcie przygody z jednym, lub kilkoma z nich. Mnogość opcji może skutkować lekką dezorientacją.

Oto kilka przykładów znanych i docenianych serwisów randkowych:

My Dwoje

My Dwoje to największe, internetowe biuro matrymonialne, które cieszy się ogromną popularnością użytkowników z Polski, jak i z zagranicy. Powstało w 2007 roku i od tego czasu zebrało imponującą liczbę zadowolonych singli, którzy za jego pośrednictwem szukają partnera do związku, założenia rodziny lub małżeństwa.

Dobór potencjalnych kandydatów odbywa się w oparciu o psychologiczny test, którego wynik daje duże prawdopodobieństwo znalezienia drugiej połowy idealnie dopasowanej zarówno pod względem wyznawanych wartości, jak i cech osobowości. Co istotne, rejestracja w serwisie jest darmowa.

MyDwoje

MyDwoje

5/5

10.0

Ponad +90 000 osób. Bezpłatna rejestracja na portalu.

 

Let’s Date

Let’s Date to darmowy portal randkowy, który podobnie jak inne tego typu, daje możliwość poznania osób, których w normalnych okolicznościach zapewne nie mielibyśmy okazji poznać.

Rejestracja przebiega bardzo sprawnie, a dostęp do wersji podstawowej to zaledwie kilka kroków. Pierwszym z nich jest podanie podstawowych danych na swój temat, takich jak imię, wiek, płeć, miejsce zamieszkania, następnie określamy płeć z którą chcemy nawiązać kontakt, wszystko potwierdzamy mailem i gotowe.

Portal przygotował również wersję premium, wzbogaconą interesującymi dodatkami, jednak jej wybór jest całkowicie dobrowolny.

 

portal randkowy letsdate

Letsdate

4.5/5

Academic Singles

Idealna propozycja dla osób, które oprócz określonych cech charakteru, poszukują osoby wykształconej, zajmującej wysokie stanowiska lub posiadającej własną firmę. Academic Singles to propozycje partnerów w oparciu o wynik szczegółowego testu osobowości, który pozwala dopasować kandydata spełniającego wszystkie, najważniejsze dla nas kryteria. Jest to prestiżowa i jednocześnie największa agencja w branży randek online, która ułatwia znalezienie partnera marzeń i przeżycie niezapomnianej przygody miłosnej.

Serwis udostępnia funkcję czatu, który jest niezastąpiony na etapie odkrywania drugiej osoby. Warto zaznaczyć, iż wypełnienie formularza oraz wstępne dopasowanie jest całkowicie darmowe i niezobowiązujące!

Academic Singles

4.5/5

Czat randki

Czat randki to jedna z opcji, która udostępniana jest użytkownikom portali randkowych. Ogromna popularność tej formy nawiązywania nowych znajomości to dowód na to, że ludzie bardzo chętnie korzystają z możliwości szybkiego kontaktu z dużą ilością osób, co zdecydowanie nie jest możliwe w realnym świecie.

Wybierając serwis randkowy, należy zwrócić uwagę, czy jest bezpieczny, ilu użytkowników skupia, jaką ma opinię. Oferta jest naprawdę imponująca, dlatego jest w czym wybierać. Zaletą czat randek, oprócz możliwości niewinnego flirtu i rozpoczęcia rozmowy z interesującą nas osobą, jest również ich pełna anonimowość, można więc czuć się bezpiecznie i przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności, korzystać z nich bez obaw. Czat randki cenione są również przez osoby, które szukają wśród wąskiej grupy użytkowników, jak chociażby wśród społeczności homoseksualnej, natomiast miłośnicy kobiet ze Wschodu, bez trudu znajdą dziewczyny z Ukrainy. Kilka portali, które oferuje ciekawą ofertę czat randek to:

My Dwoje

Miejsce w sieci, charakteryzujące się największą liczbą poważnych ofert od osób szukających stałych, przyszłościowych relacji. Portal oferuje możliwość kontaktu za pomocą czatu randkowego, co znacznie przyspiesza nawiązywanie kontaktu i jest doskonałą alternatywą dla osób nieśmiałych, które w realnym świecie mają z tym mniejsze lub większe problemy.

Erodate

Jeśli docelowo nie szukamy stałej i poważnej relacji, a miłość i zobowiązania to coś, co odkładamy na przyszłość, świetną alternatywa będzie EroDate – portal dla osób, które szukają partnera na jedną, lub więcej nocy. Randki na Ero Date to możliwość na niezobowiązujące spotkanie, również na czacie, gdzie w bezpieczny sposób można flirtować z wybraną osobą. Bardzo intuicyjna platforma, pozytywne opinie oraz darmowa rejestracja plasują EroDate w czołówce portali randkowych w Polsce.

Badoo

Jeden z najbardziej popularnych portali randkowych, doskonale znany większości osób, które szukały swojej drugiej połówki za pomocą Internetu. Badoo to świetne miejsce, by poznać nowe osoby w swojej okolicy, a największą jego zaletą jest udostępnienie wideo rozmów, które umożliwiają wygodne czatowanie z 10 osobami każdego dnia zupełnie za darmo i w dowolnym miejscu na świecie. Badoo rejestracja jest procesem szybkim, a podstawowe funkcje portalu są udostępnione za darmo.

Kilka słów od redakcji

Jak widać nawet w czasie pandemii koronawirusa istnieje mnóstwo ciekawych opcji na poznanie ciekawych osób, a być może i miłości swojego życia. Portale randkowe i czaty są doskonałym antidotum na samotność, dlatego warto skorzystać z możliwości, jakie dają. Początek nowej przygody może zacząć się choćby dziś, by kontynuować ją później, w realnym świecie. Na chwilę obecną warto jednak stosować się do zaleceń władz, zachować bezpieczny dystans i przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo.

5/5 - (1 vote)